No siema dzisiaj powiemy sobie o czarach.Stół do czarowania jest naszą, jak do tej pory, najbardziej skomplikowaną konstrukcją, bo aby funkcjonować w pełni wydajnie, wymaga ogromnych ilości materiałów – aż 297 jednostek trzciny cukrowej (rośnie w pobliżu wody, przeważnie 3 bloki w pionie), 192 bloków desek, 4 bloków obsydianu i dwóch diamentów. Dlaczego aż tyle trzciny? Ano, będziemy potrzebować dwóch ram półek książkowych po 20 bloków. Na każdą półkę składają się 3 sloty książek i 6 slotów desek, natomiast na każdą książkę – trzy sloty papieru. Papier przygotowuje się właśnie z trzciny cukrowej, na nasze szczęście jednak za każdy slot trzciny dostajemy jeden slot papieru, choć wymagamy trzech do pojedynczego craftowania. Natomiast sam stół to pojedynczy craft w takiej formie: w slocie górnym książka, w lewym i prawym po diamencie, natomiast w środkowym i wszystkich dolnych – po bloku obsydianu.
Cała konstrukcja powinna wyglądać w taki sposób: pojedynczy blok stołu stoi w wolnej przestrzeni. W odległości jednego bloku od niego we wszystkich kierunkach musi być powietrze. Natomiast, w odległości dwóch bloków i na wysokości tej samej co stół oraz jeden blok wyżej – półki książkowe. W ten sposób uzyskamy stół o maksymalnej skuteczności czarowania przedmiotów.
Aby móc cokolwiek zaczarować, musimy niestety opłacić koszt czarowania – za każdy level „czaru”, zaznaczony w prawym dolnym rogu „czarów” do wyboru, po włożeniu przedmiotu do slotu musimy „zapłacić” naszym własnym poziomem doświadczenia, który uzyskujemy z zabijania stworów. W tym wypadku najbardziej zależy nam na zaczarowaniu zbroi i osiągnięciu efektu „ochrony przed ogniem”. W tracie pisania tego poradnika łuków nie dawało się jeszcze zaczarowywać, ale bardzo prawdopodobne, że zmieni się to w przyszłości.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz